Actorsmap je dostupná a přehledná platforma, kterou bych doporučil jak začínajícím, tak i známějším hercům a režisérům. Uživatel má jednoduchý přístup do svého profilu i do profilu ostatních, takže můžete například ,,omrknout” stejně věkovou konkurenci a profil neustále upravovat a vylepšovat.

OSKAR HES, HEREC

ACTORSMAP vnímám jako užitečný a funkční nástroj k usnadnění práce hledání herců, které jsem zatím neměla možnost poznat osobně. Také si velmi vážím týmu lidí, kteří tento web dali dohromady a důveřuji jim v rámci jejich dlouholeté praxe a know how.

ARWA SALMANOVA, CASTING DIRECTOR, SIMON SAYS CASTING

Na Actorsmap je skvělé to, že jsem pánem svého vlastního profilu. Tím pádem ho mohu kdykoliv aktualizovat! A ačkoliv nejsem v pozici člověka, který by někoho obsazoval, už několikrát jsem použila tuto platformu, abych někoho sama doporučila dál. A jelikož jsem teprve na začátku své herecké kariéry, tak se také učím a dozvídám o dalších hercích, kteří mě inspirují!
Navíc si myslím, že roční poplatek je i pro studenty velmi příznivý.

MARTINA JINDROVÁ, HEREČKA

Jsem nesmírně ráda, že něco takového vzniklo. Actorsmap je geniální a přitom jednoduchý princip, jak o sobě sdělit, co umím i neumím. Je inspirací nejen pro režiséry a castingové režiséry, ale i pro herce samotné. Actorsmap není o konkurenci, ale o spolupráci. Takže tleskám! P.S. Nikdy nevíte, kdo se právě dívá. A v tom je právě to kouzlo!

JANA PLODKOVÁ, HEREČKA

Myslela jsem si, že projekt ACTORSMAP je pro mne zbytečný, že web nikdy nevyužiji, protože české herce znám. Spletla jsem se. ACTORSMAP mi pomáhá při práci, inspiruje mě a rozšířil můj přehled o hercích, které jsem neznala. Děkuji!

MARLÉNA ZACHARIÁŠOVÁ, CASTING DIRECTOR, JAM CASTING

V naší profesi vám nikdo nikdy nezaručí, že budete pracovat znova. Bez ohledu na úspěchy, dobře odvedenou práci a ocenění, vždycky znovu čekáme, až si nás někdo vybere. A proto je sjednoducující platforma ACTORSMAP, takové nabídkové meníčko herců a hereček, úžasným nástrojem pro všechny, kdo hledají a nechtějí pátrat složitě, nebo být odkázáni na nabídku jedné agentury nebo agenta. A oceňuji všechny, kteří pochopili, že ve sjednocení a spolusdílení je budoucnost. Děkuju!

AŇA GEISLEROVÁ, HEREČKA

Jsem za aplikaci ACTORSMAP moc ráda, často ve své práci strávím spoustu času telefonováním hercům – zjišťováním jakými mluví jazyky, zda mají řidičák – tady mám všechny hezky přehledně na jednom místě. A i přesto, že se snažím si držet o hercích přehled – chodit do divadla a hledat nové talenty – nemůžu pojmout a znát všechny. I proto je ACTORSMAP úplně skvělej. Nehledě na tom, že za ním stojí lidi, jejichž práce si vážím.

MAJA HAMPLOVÁ, CASTINGOVÁ REŽISÉRKA, PRODUCENTKA

Mám ze vzniku Actorsmap velkou radost. Je to pro mě možnost svobodně prezentovat sebe a svoji práci. Urychluje proces těm, kteří hledají a dává možnost být nalezen těm, kteří začínají.
Taková platforma je podle mě pro uměleckou sféru nutností a zakladatelé tak myslím vyslyšeli hlasy mnoha lidí. Včetně mě.
Díky!

ALŽBĚTA MALÁ, HEREČKA

Součástí talentu je i schopnost prosadit se. Málokdo má to štěstí, že si ho to filmové štěstí najde samo. Herec se musí registrovat do různých agentur, aktualizovat tam fotky, životopis…na to já byl dycky flink, abych obhospodařoval tolik míst a všude měl čerstvé fotky, aktualizovanej životopis a doplněno, že jsem se za poslední půlrok naučil jezdit na koni a žonglovat. Na Actorsmap se sám stává pánem svého profilu, svému obrazu, kterým se chce představovat tvůrcům a ještě má dobrej pocit, že jde tomu filmovýmu štěstí naproti. Držím mu palce a fakt se těším na to, jak i díky Actorsmap bude mít českej film víc tváří. Jo a starat se o ten profil je fakt jednoduchý.

DANIEL KREJČÍK, HEREC

Pro režiséry a producenty skvělý a praktický nástroj na vyhledávání herců podle kritérií, která jsou pro ně na začátku procesu obsazování klíčová. Potěšil mě nápad spojení významných hereckých agentů kvůli jednomu cíli – vyjít vstříc tvůrcům. Příjemné grafické zpracování a intuitivní vyhledávání. Musím říct, že na něco takového jsme dlouho čekali, a děkuju za to.

DAN SVÁTEK, REŽISÉR

Když hledám někoho pro určitou roli, jako první otevírám ACTORSMAP. Skamarádili jsme se snadno. Jedná se o uživatelsky velmi příjemný a přehledný web, který mi nedovolí ani na chvíli tápat. Nabídka talentu i respektovaných tváří je na něm velkolepá. Dokonce tak, že mě téměř pokaždé někým překvapí, i když jsem byl předtím přesvědčen, ze už znám všechny herečky a herce.

MARTIN HRADECKÝ

I když nemáte vlastního agenta tak jako já, tady si vás někdo najde. Nebo rozhodně o vás bude vědět. Přehledná platforma, kterou si sami spravujete a určujete, co chcete ostatním o sobě a své práci říct. Tvůrci, herci, agenti i castingové agentury v jednom balíčku. Za mě nejlepší počin pro všechny zúčastněné ❤️ díky!

MONIKA ZOUBKOVÁ , HEREČKA

Když chci najít moderátora 50+, jdu na Actorsmap. Když potřebuju obsadit herečku okolo 25, jdu na Actorsmap. Když musím sestavit pár sympatických třicátníků, jdu na Actorsmap. Prostě když hledám, jdu na Actorsmap. A zatím jsem tam vždycky našel.

PETR CÍFKA, ŠÉFDRAMATURG STREAM.CZ

Actorsmap je pro mě přehledný a užitečný portál. Za prvé si můžu sama tvořit svůj profil, informace o sobě kdykoliv změnit či aktualizovat a na nic nezapomenout. Za druhé nemám vlastního agenta, takže je to pro mě ideálni možnost, jak se rychle a šikovně prezentovat i produkcím, které by na mě jinak třeba nenarazily. Pár už se mi jich díky Actorsmap ozvalo.

PAVLA JANIŠŠOVÁ, HEREČKA

Na něco takového jsem dlouho čekal. Konečně nemusím složitě zjišťovat, který z herců hraje na hoboj a kdo mluví maďarsky. Pokud se bude databáze dále rozšiřovat, stane se brzy nejdůležitějším nástrojem při obsazování nových projektů. ACTORSMAP je nejlepší ve své kategorii.

PETR ZAHRÁDKA, REŽISÉR

Naše herecká profese je krásná, ale jak se ukázalo za poslední víc, než rok, není jednoduchá. Když herec není vidět, těžko dostane nabídku. Díky stránce Actorsmap vidět budete, režiséři a producenti si vás vyberou, a budete mít možnost ukázat co ve vás je. A já jsem připravená! Na všechno!

DANA MORÁVKOVÁ, HEREČKA

Projekt ACTORSMAP je mimořádně užitečný, a to nejen pro herce, ale především pro nás profesionály, protože s ACTORSMAP si toho nejlepšího herce pro námi stvořenou postavu můžeme nalézt výrazně jednodušeji.

KATEŘINA ONDŘEJKOVÁ, KREATIVNÍ PRODUCENTKA ČESKÉ TELEVIZE

ACTORSMAP je skvělý nápad, který tady dlouho chyběl. Nepochybně přispěje k originálnímu obsazení nových projektů a díky němu režiséři objeví spoustu nových tváří.

DAVID ONDŘÍČEK, REŽISÉR A PRODUCENT

Myslím si, že je to úžasná myšlenka soustředit všechny české a slovenské herce a herečky na jednom místě, kde je my, filmoví profesionálové, můžeme vidět. Tuto iniciativu vítám.

NANCY BISHOP, CSA

Tahle platforma je režisérův splněný sen – plejáda známých i neznámých herců a hereček pod jednou střechou, vše přehledné a aktuální. Věřím, že bude mít velký úspěch.

RADIM ŠPAČEK, REŽISÉR

Proč se zaregistrovat na ACTORSMAP? Protože fotografie si můžu autorizovat a aktualizovat sám. Kdykoli a kdekoli chci. hlavně se o mně dozví i zahraniční produkce, které se mi díky anglické verzi ozývají, a to jsem vždycky chtěl.

MICHAL DALECKÝ, HEREC

Actorsmap je přesný název pro tento ojedinělý projekt. Pět prestižních agentur spojilo svoje know-how a touhu pomoci orientovat se ve složitém světe herců.  Ti „za kamerou“ si mohou jednoduchým a přehledným způsobem najít cestu k idealnímu obsazení, nebo si jenom doplnit to, co je zajímá. A ti ,“před kamerou“ maji své místo, svůj profil, kde se mohou svobodně představit a tyto informace jednoduše aktualizovat. Mapy slouží především k tomu, abychom se dostali tam, kam chceme a neztratili se. Actorsmap Vás spolehlivě dovede tam, kam potřebujete. A po cestě ještě naberete spoustu inspirace. Děkuji, že mám své místo na této mapě i já.

ANDREJ POLÁK, HEREC

Platforma, která přehledně sdružuje české herce, mi velmi ulehčuje práci. A to ACTORSMAP splňuje!

MARTIN KOPP, REŽISÉR

Aby se dali dohromady konkurenti v jednom oboru, je v českých zemích věc takřka nevídaná. Člověk by spíše předpokládal, že agenti si své ovečky střeží, aby byli první, kdo je nabídne. O to příjemnější překvapení je, že se šest agentur dokázalo spojit a vytvořit databázi, která v době spuštění zahrnovala 142 umělců, které tyto agentury zastupují.

VĚRA MÍŠKOVÁ, NOVINKY.CZ

ACTORSMAP je služba, která tady nesmírně chyběla a jsem si jist, že díky ní se možnost udělat si na jednom místě přehled o potenciálním hereckém obsazení brzy stane pro všechny v českém audiovizuálním průmyslu nepostradatelná. Obzvláště oceňuji funkční vyhledávání podle různých kritérií a anglickou jazykovou verzi.

ONDŘEJ ZACH, PRODĚKAN, VEDOUCÍ KATEDRY FAMU INTERNATIONAL

Díky ACTORSMAP mám možnost spolupracovat se zajímavými lidmi na projektech, o kterých bych za normálních okolností nevěděla. Jako začínající herečka si toho velmi cením, že taková platforma existuje. Můžu zde být zaregistrovaná a zároveň mám kdykoliv možnost si svůj profil aktualizovat, a to velmi jednoduše a rychle.

MELIKA YILDIZ, HEREČKA

Je dobře, že ve formě ACTORSMAP tady konečně vznikla platforma, která tu tolik chyběla. Možnost, mít profily většiny českých a slovenských herců pohromadě, mi šetří čas, umožňuje okamžité srovnání a udržuje přehled o nových talentech. Má funkční vyhledávání a oceňuji i anglickou verzi. Jsem za aplikaci ACTORSMAP moc rád. Děkuji.

Tomáš Mašín, režisér, výtvarník

Něco takového jako „ACTORSMAP“ viselo již dlouho ve vzduchu. (Dříve jsem podobnou „mapu“ navštěvoval v hereckém oddělení České televize.) Pakliže se podaří do databáze dostat skutečně podstatnou část českých a slovenských herců a informace o nich pravidelně aktualizovat, bude to sice téměř nadlidský výkon, ale pro lidi pohybující se v audiovizi to bude neocenitelný pomocník. Držím této iniciativě palce, i proto, že za ní stojí Kateřina Oujezdská, která má navíc na herce ohromný čuch.

PETR ZELENKA, REŽISÉR, PRODUCENT

Actorsmap je projekt, díky němuž jsem právě spolupracovala se studenty ze Zlína, kteří by se ke mně normálně nedostali, a já bych zas netušila, že se mnou chtějí spolupracovat. A to je to krásné – že se díky této platformě nám hercům rozšiřují obzory a můžeme tvořit jinak než kdy předtím, protože se s tvůrci máme kde protnout. Děkuju Actorsmap a těším se na další inovativní projekty a propojení!

ALENA DOLÁKOVÁ, HEREČKA

ACTORSMAP je skvělá platforma, která nám denně usnadňuje práci. Je báječné mít všechny informace o hercích pohromadě. Pro mladé herce je to dobrá příležitost, jak o sobě dát vědět a pro ty zavedené zase možnost, jak se připomenout.

MARGARETA ABENA, CASTING DIRECTOR, CAST ME

Actorsmap je přehledná a pořad slyším, že ji někdo z režisérů používá. Stává se už běžnou a funkční součástí toho našeho cirkusáckýho procesu.

JIŘÍ MÁDL, HEREC, REŽISÉR

Je skvělé, že se někde mohu podívat pohromadě na prezentace tolika českých a slovenských herců. Tyhle webovky mi dávají nové podněty, nápady a inspirace. Inspiraci chápu jako proces interakce mezi mými dosavadními znalostmi a informacemi, které ke mě přicházejí z jiných zdrojů. Chtěl bych poděkovat těm, kteří stáli u zrodu ACTORSMAP a rozjeli tyhle vynikající herecke stránky.

LADISLAV ONDRÁČEK, CASTING DIRECTOR, LOCALL CASTING

„Som veľmi rada, že existuje takáto databáza českých a slovenských hercov. Rozdelením republiky znalosť českých hercov na Slovensku významne klesla a kým tých slovenských poznám takmer všetkých osobne, pri vyhľadávaní českých hercov mi práve takýto nástroj príde veľmi vhod. Verím, že aj oni ocenia výhody takejto databázy pre svoju prácu a bude ich tam stále viac. Adminovi zas prajem veľa šťastia pri vyhodnocovaní, kto je ešte herec a kto nemôže robiť ani komparz :)“

Wanda Adamik Hrycova, producentka a prezidentka Slovak film and TV academy

Kdysi tady byl „Herecký katalog“, kde byli úplně všichni herci a herečky, včetně denního honoráře a titulů – např. národní umělec ap. Ještě dneska do té bichle někdy nakouknu, ačkoliv třeba Ondřej Vetchý je tam ještě na Státní konzervatoři a Karel Roden na DAMU. Zkrátka chci říct, že je velmi praktické, mít někde herce „pohromadě“, i když bez denního honoráře a bez titulů. Díky za to!“

JAN HŘEBEJK, REŽISÉR

Někdy mám pocit, že žádní noví herci nejsou. A pak začnu hledat na AM a nestačím se (mile) divit. Díky moc za tento nápad, kdy se nové talenty mohou přiblížit často zoufale hledajícím tvůrcům.

KRISTINA ELŠÍKOVÁ, REŽISÉRKA, SCÉNÁRISTKA A DRAMATURGYNE

Bez Actorsmap bych nebyl schopný obsadit svůj film Hranice Lásky – jsem z Polska, takže neznám tolik českých herců. Neměli jsme peníze na castingového režiséra, tak jsem to celý obsazoval sám – a navíc u tak intimního tématu bych se bál svěřit oslovování herců profesionálům. Vybíral jsem je nejdřív pomocí fotek, pak jsem je pozoroval v divadelních kavárnách, na představeních, koukal jsem na jejich filmy a rozhovory na internetu a pak jsem se s každým osobně setkal a bavili jsme se o projektu. Ten osobní kontakt je klíčový – ten nenahradí žádná stránka ani castingový režisér. Mnohem víc mě zajímá přirozená, výchozí energie herců, než to co jsou schopni „zahrát” na kameru. Když správně zvolíš herce, tak už pak nemusíš tolik režírovat,  pak už jen stačí dát herci svobodu a nenásilně směrovat jeho energii.

TOMASZ WIŃSKI, REŽISÉR

Veľmi sa teším, že 5 etablovaných a úspešných českých hereckých agentúr dali sily dokopy a vytvorili nástroj, ktorý pomôže nielen filmovému prostrediu v strednej Európe, v ktorej sa nám darí úzko spolupracovať v televíznych aj filmových projektoch, ale otvorí dvere aj hercom do zahraničia. Pri mojej práci okrem peňazí bojujeme s časom. A herecká databáza takto intuitívne a prehľadne spracovaná je to, čo sme potrebovali!“

Mirka Grimaldi, producentka

ACTORSMAP je vynikající projekt jehož součástí chci určitě být! Už dlouho na něco takového čekám. Pro mladé, začínající herce, místo, kde si je mohou režiséři snadno vyhledat, pro nás, stárnoucí herečky, místo, kde můžeme sledovat rostoucí mladou konkurenci… Ale vážně, v naší malé, české zemi se mi takovýto způsob spolupráce jeví jako jediný možný a dobrý. Mám velikou radost z toho, že vznikl!

MARTHA ISSOVÁ, HEREČKA

Myšlenka herecké databáze ACTORSMAP a její realizace je skvělá. Databáze herců pohromadě na jednom místě a možnost vyhledávání podle několika kritérií je nesmírně užitečná a praktická. Vše je přehledné, rychlé a rovnou s kontakty, obsahuje stručné podstatné informace a odkazy na podrobnější. Velice jí fandím, čím více se bude rozšiřovat, tím více ji budou filmové a divadelní produkce využívat.

Alžběta Steinerova, výkonna ředitelka divadlo Studio DVA

Po té lidské stránce je fantastické, že se v českém filmovém prostředí spojili lidé z hereckých a castingových agentur, aby spolupracovali a tím usnadnili zahraničním i českým tvůrcům, najít herce do svých projektů. A to díky jednoduché a přehledné formě.
Je to skvělá věc, dát šanci hercům a herečkám, ale taky je fajn, že se tímto projektem kultivuje profesionální pracovní prostředí.

ESTER GEISLEROVÁ, HEREČKA