Kdysi tady byl “Herecký katalog”, kde byli úplně všichni herci a herečky, včetně denního honoráře a titulů – např. národní umělec ap. Ještě dneska do té bichle někdy nakouknu, ačkoliv třeba Ondřej Vetchý je tam ještě na Státní konzervatoři a Karel Roden na DAMU. Zkrátka chci říct, že je velmi praktické, mít někde herce “pohromadě”, i když bez denního honoráře a bez titulů. Díky za to!”

Jan Hřebejk, režisér

ACTORSMAP je vynikající projekt jehož součástí chci určitě být! Už dlouho na něco takového čekám. Pro mladé, začínající herce, místo, kde si je mohou režiséři snadno vyhledat, pro nás, stárnoucí herečky, místo, kde můžeme sledovat rostoucí mladou konkurenci… Ale vážně, v naší malé, české zemi se mi takovýto způsob spolupráce jeví jako jediný možný a dobrý. Mám velikou radost z toho, že vznikl!

Martha Issová, herečka

I think that this is an excellent idea to have all Czech and Slovak professional actors on one central site for all film professionals to see. I support this initiative.

Nancy Bishop, CSA

ACTORSMAP vnímám jako užitečný a funkční nástroj k usnadnění práce hledání herců, které jsem zatím neměla možnost poznat osobně. Také si velmi vážím týmu lidí, kteří tento web dali dohromady a důveřuji jim v rámci jejich dlouholeté praxe a know how.

Arwa Salmanova, casting director, SIMON SAYS casting

V naší profesi vám nikdo nikdy nezaručí, že budete pracovat znova. Bez ohledu na úspěchy, dobře odvedenou práci a ocenění, vždycky znovu čekáme, až si nás někdo vybere. A proto je sjednoducující platforma ACTORSMAP, takové nabídkové meníčko herců a hereček, úžasným nástrojem pro všechny, kdo hledají a nechtějí pátrat složitě, nebo být odkázáni na nabídku jedné agentury nebo agenta. A oceňuji všechny, kteří pochopili, že ve sjednocení a spolusdílení je budoucnost. Děkuju!

Aňa Geislerová, herečka

ACTORSMAP je služba, která tady nesmírně chyběla a jsem si jist, že díky ní se možnost udělat si na jednom místě přehled o potenciálním hereckém obsazení brzy stane pro všechny v českém audiovizuálním průmyslu nepostradatelná. Obzvláště oceňuji funkční vyhledávání podle různých kritérií a anglickou jazykovou verzi.

Ondřej Zach, proděkan, vedoucí katedry FAMU International

ACTORSMAP je skvělý nápad, který tady dlouho chyběl. Nepochybně přispěje k originálnímu obsazení nových projektů a díky němu režiséři objeví spoustu nových tváří.

David Ondříček, režisér a producent

Projekt ACTORSMAP je mimořádně užitečný, a to nejen pro herce, ale především pro nás profesionály, protože s ACTORSMAP si toho nejlepšího herce pro námi stvořenou postavu můžeme nalézt výrazně jednodušeji.

Kateřina Ondřejková, kreativní producentka České televize

Aby se dali dohromady konkurenti v jednom oboru, je v českých zemích věc takřka nevídaná. Člověk by spíše předpokládal, že agenti si své ovečky střeží, aby byli první, kdo je nabídne. O to příjemnější překvapení je, že se šest agentur dokázalo spojit a vytvořit databázi, která v době spuštění zahrnovala 142 umělců, které tyto agentury zastupují.

Věra Míšková, Novinky.cz

Tahle platforma je režisérův splněný sen – plejáda známých i neznámých herců a hereček pod jednou střechou, vše přehledné a aktuální. Věřím, že bude mít velký úspěch.

Radim Špaček, režisér

Myšlenka herecké databáze ACTORSMAP a její realizace je skvělá. Databáze herců pohromadě na jednom místě a možnost vyhledávání podle několika kritérií je nesmírně užitečná a praktická. Vše je přehledné, rychlé a rovnou s kontakty, obsahuje stručné podstatné informace a odkazy na podrobnější. Velice jí fandím, čím více se bude rozšiřovat, tím více ji budou filmové a divadelní produkce využívat.

Alžběta Steinerova, výkonna ředitelka divadlo Studio DVA

Něco takového jako “ACTORSMAP” viselo již dlouho ve vzduchu. (Dříve jsem podobnou “mapu” navštěvoval v hereckém oddělení České televize.) Pakliže se podaří do databáze dostat skutečně podstatnou část českých a slovenských herců a informace o nich pravidelně aktualizovat, bude to sice téměř nadlidský výkon, ale pro lidi pohybující se v audiovizi to bude neocenitelný pomocník. Držím této iniciativě palce, i proto, že za ní stojí Kateřina Oujezdská, která má navíc na herce ohromný čuch.

Petr Zelenka, režisér, producent

Pro režiséry a producenty skvělý a praktický nástroj na vyhledávání herců podle kritérií, která jsou pro ně na začátku procesu obsazování klíčová. Potěšil mě nápad spojení významných hereckých agentů kvůli jednomu cíli – vyjít vstříc tvůrcům. Příjemné grafické zpracování a intuitivní vyhledávání. Musím říct, že na něco takového jsme dlouho čekali, a děkuju za to.

Dan Svátek, režisér

Veľmi sa teším, že 5 etablovaných a úspešných českých hereckých agentúr dali sily dokopy a vytvorili nástroj, ktorý pomôže nielen filmovému prostrediu v strednej Európe, v ktorej sa nám darí úzko spolupracovať v televíznych aj filmových projektoch, ale otvorí dvere aj hercom do zahraničia. Pri mojej práci okrem peňazí bojujeme s časom. A herecká databáza takto intuitívne a prehľadne spracovaná je to, čo sme potrebovali!”

Mirka Grimaldi, producentka

Jsem za aplikaci ACTORSMAP moc ráda, často ve své práci strávím spoustu času telefonováním hercům – zjišťováním jakými mluví jazyky, zda mají řidičák – tady mám všechny hezky přehledně na jednom místě. A i přesto, že se snažím si držet o hercích přehled – chodit do divadla a hledat nové talenty – nemůžu pojmout a znát všechny. I proto je ACTORSMAP úplně skvělej. Nehledě na tom, že za ním stojí lidi, jejichž práce si vážím.

Maja Hamplová, castingová režisérka, producentka

Platforma, která přehledně sdružuje české herce, mi velmi ulehčuje práci. A to ACTORSMAP splňuje!

Martin Kopp, režisér

Je dobře, že ve formě ACTORSMAP tady konečně vznikla platforma, která tu tolik chyběla. Možnost, mít profily většiny českých a slovenských herců pohromadě, mi šetří čas, umožňuje okamžité srovnání a udržuje přehled o nových talentech. Má funkční vyhledávání a oceňuji i anglickou verzi. Jsem za aplikaci ACTORSMAP moc rád. Děkuji.

Tomáš Mašín, režisér, výtvarník

“Som veľmi rada, že existuje takáto databáza českých a slovenských hercov.  Rozdelením republiky znalosť českých hercov na Slovensku významne klesla a kým tých slovenských poznám takmer všetkých osobne, pri vyhľadávaní českých hercov mi práve takýto nástroj príde veľmi vhod. Verím, že aj oni ocenia výhody takejto databázy pre svoju prácu a bude ich tam stále viac.  Adminovi zas prajem veľa šťastia pri vyhodnocovaní, kto je ešte herec a kto nemôže robiť ani komparz :)”

Wanda Adamik Hrycova, producentka a prezidentka Slovak film and TV academy